Книги з саморозвитку для мене новий жанр читання. Раніше я просто не звертала на такі книги уваги, чому, навіть зараз не знаю відповіді.

ШерПершою книгою з цієї серії стала «Краще пізно, ніж ніколи. Як розпочати нове життя у будь-якому віці» Барбари Шер. Мій син дуже захоплений книгами цієї авторки й на День матері  зробив мені подарунок.

Назва книги говорить сама за себе. Головна тема – криза середнього віку та шляхи її подолання. Авторка розмірковує про стереотипи та міфи щодо краси, любові, молодості, смерті. Вона пише про те, що ніколи не пізно почати щось нове, цікаве, що приносить радість, задоволення. Книга наповнена вправами, питаннями із життя. Ну, ось наприклад

Куди я йду?

Чи займався я тим, що потрібно?

Що в мене попереду?

Чого я найбільше боюся?

Чого я справді хочу в майбутньому?

Чого я точно більше не хочу?

Відповівши на запитання, ви можете порівняти, як на такі запитання відповіли співрозмовники Барбари Шер. Так читати дуже цікаво, порівнювати себе, своє життя. Іноді приходить думка: «Так у мене все ще дуже непогано!» (Якось так).

Однак, мені здається, розмірковувати про кризу середнього віку, про можливості, які відриваються перед людьми після 40 у нас і в США чи Європі – це не одне й те саме. У нас різний менталітет, вони мають більше можливостей і виховували нас по-різному. Хоча…woman-sitting-silhouette-clipart

Цікавий факт – Барбара Шер написала свою першу книгу в 44 роки, а другу – в 54. На мій погляд, це woman-sitting-silhouette-clipart показник, що можна розпочати нове життя в будь-якому віці.

А ще після прочитання книги я вирішила, що до мене не прийшла ще криза середнього віку. І зробила висновок, що вона приходить до тих, хто просто нічого не хоче: захоплюватись, радіти, знаходити щось нове, навіть помилятися, якщо хочете. Якщо сидіти й думати: життя не вдалося, зарплата маленька, начальство не любить, діти невдячні – криза може прийти набагато раніше, ніж у 40.

Я б порекомендувала цю книгу тим, хто зневірився, хто думає про те, що 40+ – це кінець повноцінного життя. Прочитайте, подумайте, а раптом…