stacked_books_blackНещодавно мені на очі потрапила стаття  про ефективне читання. На основі цієї статті я підготувала консультацію для вихователів. Оскільки тема читання є провідною в моєму блозі, я думаю буде не зайвим розмістити тут і цей матеріал.

10 правил ефективного читання

Як ефективно читати книги? Як зрозуміти, що книга заслуговує на увагу? Як на довгий час запам’ятати те, що прочитали? Ось кілька порад:

  1. Список книг

Більшість людей відчувають до книг дивну суміш жадібності та апатії. Ми любимо купувати книжки, накопичуємо їх на полицях, але читаємо не завжди. Об’ємний список непрочитаного демотивує.

Не купуйте книжки про запас. Вам досить однієї чи двох. Інші дочекаються свого часу в списку на прочитання.

  1. Правило 50 сторінок

Життя надто коротке, щоб витрачати його на нецікаві книжки. Старайтесь швидше відсіяти нудне та марне. Для цього досить прочитати перші 50 сторінок книги. Якщо вона захопить за 50 сторінок, то не розчарує й до останньої. Якщо ні – се ля ві.400_F_47024478_yblS4Acp2jPPmT0jpMb6k4jeErSliPSX

  1. Хто пише та про що

Перед читанням познайомтеся з книгою: прочитайте про автора та книгу. Таким чином Ви задасте правильний вектор Вашого читання.

  1. Альтернативні формати

На книгах світ клином не зійшовся. В сучасному суспільстві вистачає форматів: статті, аудіо книжки та подкасти, інфографіки та лонгріди, дайджести та розсилки. Якщо книжки здаються Вам довгими та нудними, значить, воно саме так. Переключіться на інші формати, знайдіть свій.

  1. Читайте з олівцем

Ніколи не читайте книгу без олівця. Якщо не маєте можливості зробити помітку або виділити цитату, читання видається марним.

Книга – це просто гора словесної руди, з якої Вам треба добути крихти сенсу. Якщо немає можливості відділити породу від самородків, то навіщо читати?

Сміливо підкреслюйте, виділяйте, пишіть в замітках свої думки та ідеї. Перетворюйте книгу в щось більше, depositphotos_5136989-Silhouette-of-man-writing-business-diaryніж стос підшитого паперу. Після такого змістовного читання книжка стає Вашою по-справжньому.

  1. Не менше, ніж 30 сторінок в день

У всіх людей свій ритм читання. «Марафонці» читають по місяцю, відщипуючи від видання по крихті. «Спринтери» пробігають книгу повністю за кілька днів. Однак є проста та універсальна формула читання. Вона допоможе читати та дочитувати до кінця раніше, ніж у Вас зникнуть цікавість та сили.

Старайтесь читати не менше години на день та не менше 30 сторінок на добу.

  1. Змішуємо жанри

У кожного є улюблені жанри. Однак, якщо заглибитися в детективні романи чи бізнес-літературу, то настане перенасичення. Навіть класні книжки перестануть радувати.

В такому випадку корисно змінити жанр. Перемішуйте книжки наче інгредієнти коктейлю. Після нон-фікшн прочитайте томик класики. Після нього – фантастику, а потім книгу з питань дитячій психології. Вміння чергувати spy-silhouetteлітературні жанри – це чудовий спосіб бути в тонусі та розвивати сій читацький кругозір.

  1. Пишіть про прочитане

Якщо Ви читаєте ефективно, то у Вас будуть накопичуватися цитати, уривки та думки про прочитане. Це цінна інформація, справжній книжний концентрат. Шкода зберігати його в скрині.

Заведіть свій блог. Пишіть рецензії про прочитане, діліться цитатами. Опублікуйте список читання, сваріть погані видання та хваліть гарні. Для цього підійде будь-яка соціальна мережа. Ніяких спеціальних письменницьких умінь не потрібно.

Так у Вас з’явиться місце для зберігання цитат, а у Ваших друзів – пара причин любити Вас ще більше.

  1. Перечитуйте замітки

Заведіть звичку перечитувати свої замітки. Знання люблять повторення. Так ключові ідеї завжди будуть на відстані руки від практичного застосування.

  1. Презентація про прочитане

Щоб не забути про прочитану книгу, розкажіть про неї своїм друзям, знайомим, колегам.  Ви ще довго зможете обговорювати книгу, а оточуючі будуть вдячні Вам за корисні поради.